YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Resim
 Tiktok uygulamasından sonra bir çok sosyal medya platformu kısa videolara yöneldi. 2021 yılında YouTube tarafından geliştirilen Shorts milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. İlk olarak Hindistan'da kullanıma sunulan Shorts şu anda tüm dünyada 2 milyar kullanıcı aktif bir şekilde kullanmakta.  Şu anda Beta aşamasında olan Shorts kısmında Youtube, yakında para kazanılabileceğini duyurdu. Son zamanlarda trendler bölümünü de ele geçirmeyi başaran kısa videolar, uzun video yükleyenlerin önüne geçmesi nedeniyle artık milyonluk kanallar bile kısa video atmaya odaklanmış durumda. Normal içerik üretmeye devam edenler hatta bu durumdan biraz da dertli. Hatta öyle ki yeni bir özellik daha sunuldu. Uzun videolardan herhangi bir videonun, bir dakikaya kadar olan istenilen yerini kırpıp Shorts olarak yayınlanabilme imkanı var. YouTube Shorts Nedir? 1 dakikaya kadar olan dik çekilmiş videolara kısa videolar deniliyor. YouTube bu kısa videoları Shorts isimli bir keşfet bölümünde

Girişimcilere Rahatlama TavsiyeleriGirişimci ve işletme sahibi olmak, çok fazla sorumluluğu olan zor bir iştir. İyi performans göstermek ve tükenmiş hissetmekten kaçınmak istiyorsanız, rahatlamanın ve işten ayrılmanın yollarını düzenli olarak bulmanız çok önemlidir.

Bir Girişimci Olarak Rahatlamanın ve İşi Kafanızdan Atmanın Dört Yolu


Uzun bir süre sıkı çalıştıktan sonra kendinizi sakinleştirmenin yollarını bulmaya gelince sahip olduğunuz birkaç seçeneğiniz var. İş hayatında kalmak ve uzun vadede başarılı olmak istiyorsanız, sağlığınızı ve refahınızı bir öncelik haline getirmeyi öğrenmelisiniz . Kendinize bir mola vermek, işinize dönmenize, yenilenmiş hissetmenize ve sorumluluklarınızı yerine getirmeye hazır olmanıza yardımcı olacaktır. 


1. Oyun Oynayın

Bir girişimci olarak gevşemenin ve işten kopmanın bir yolu, oyun oynayarak eğlenmektir. Hafta sonları aile üyelerinizle masa oyunlarını çıkarın veya telefonunuzda kendi başınıza oyun oynamayı düşünün. Teknoloji, çevrimiçi slotlar gibi çeşitli oyunlara ve eğlence seçeneklerine anında bağlanmanıza olanak tanır. Başlamadan ve dalmadan önce, daha keyifli vakit geçirebilmek için bilgisayar oyunlarını nasıl oynayacağınızı okumak akıllıca bir fikirdir . 


2. Aile ve Arkadaşlar İçin Zaman Ayırın

Arkadaşlarınıza ve ailenize zaman ayırarak yoğun bir işletme sahibi olarak da rahatlayabilirsiniz . Örneğin, birinden bir fincan kahve ya da akşam yemeği isteyin ve birbirinizin hayatında neler olup bittiğini öğrenin. İş konularını tartışmaktan uzak durmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve bunun yerine zihninizi profesyonel görevlerinizden ve sorumluluklarınızdan uzaklaştırmanıza yardımcı olacak daha heyecan verici konulara bağlı kalın. Yüz yüze görüşecek zamanınız veya enerjiniz yoksa, telefonu elinize alın ve sohbet edin ve eski bir arkadaşınızla biraz gülün.


3. Tatile Çıkın

Patron olarak rolünüzde bile tatil günlerinizi kullanmak sizin yararınızadır. Şirketinizin başındayken bunu yapmayı unutmak kolay olabilir. Bununla birlikte, mola vermez ve izin vermezseniz, aşırı çalışma ve çok fazla stres yaşama riskini alırsınız. Sıcak bir yere gidin ve sahilde uzanın, böylece kendinizi ofiste olanlardan uzaklaştırabilirsiniz. Siz yokken sizi koruyacak güvendiğiniz biri bulun, böylece tatildeyken çalışma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. 


4. Doğada Zaman Harcayın

Eğer doğanın içindeysen sevdiğin şeyi yapıyorsan egzersiz rahatlatıcı olabilir . Bu nedenle, izinli olduğunuz zamanlarda yürüyüşe çıkmayı veya sahilde yürümeyi düşünün. Doğanın sizi sakin ve kontrollü hissettirmenin bir yolu ve yarışan bir zihni yavaşlatma yeteneği vardır. Birkaç kalori yakarak ve kalp atış hızınızı artırarak işinizden gevşeyebilir ve bağlantınızı kesebilirsiniz. Etrafınızdaki güzel manzaraları ve kokuları görmek ve kafanızı gerçekten temizlemek için bir şans. Asla bilemezsiniz, aradığınız cevaplar bu sessizlik anlarında ve en az beklediğiniz anda size gelebilir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Baş Yapıtlardan Oluşan Film Tavsiyeleri Listesi