YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Resim
 Tiktok uygulamasından sonra bir çok sosyal medya platformu kısa videolara yöneldi. 2021 yılında YouTube tarafından geliştirilen Shorts milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. İlk olarak Hindistan'da kullanıma sunulan Shorts şu anda tüm dünyada 2 milyar kullanıcı aktif bir şekilde kullanmakta.  Şu anda Beta aşamasında olan Shorts kısmında Youtube, yakında para kazanılabileceğini duyurdu. Son zamanlarda trendler bölümünü de ele geçirmeyi başaran kısa videolar, uzun video yükleyenlerin önüne geçmesi nedeniyle artık milyonluk kanallar bile kısa video atmaya odaklanmış durumda. Normal içerik üretmeye devam edenler hatta bu durumdan biraz da dertli. Hatta öyle ki yeni bir özellik daha sunuldu. Uzun videolardan herhangi bir videonun, bir dakikaya kadar olan istenilen yerini kırpıp Shorts olarak yayınlanabilme imkanı var. YouTube Shorts Nedir? 1 dakikaya kadar olan dik çekilmiş videolara kısa videolar deniliyor. YouTube bu kısa videoları Shorts isimli bir keşfet bölümünde

WhatsApp İçin Bir Tavsiye

 WhatsApp önbelleği nasıl temizlenir ve cihazınıza ne gibi faydalar sağlar?


WhatsApp önbelleği nasıl temizlenir ve cihazınıza ne gibi faydalar sağlar?


Bu eylemi gerçekleştirmek, uygulamanın gerektiği gibi çalışmaması durumunda iyi bir çözüm olabilir.
WhatsApp gibi mobil uygulamalar dünya çapında çok sayıda akıllı telefonda bulunmaktadır, çünkü bu sayede kullanıcıların üretkenliğini ve eğlencesini kolaylaştıran yazılı mesajlar, fotoğraflar, memler, videolar ve hatta belgeler almak mümkündür ; ancak tüm bu dosyaların kaydedilmesi mobil uygulamaların çalışmasını da etkiler .


Belki birçok kişi olduğunu bulduk uygulaması normalden daha yavaş olmuştur , hatta sahiptir indirme veya fotoğraf veya video almada sorun ve bu kaynaklanmaktadır önbellek doygunluğu nerede, geçici dosyalar saklanır tekrar tekrar erişebilmek için uygulamanın oluşturması gerekir .


Bu deponun temizlenmesi önemlidir çünkü veri birikimi uygulamaların çalışmasında bazı sorunlara neden olabilir , örneğin ilk indirildiği zamana göre engellenmesi veya yavaş çalışması gibi sorunlar olabilir ve WhatsApp bundan muaf değildir .


Genellikle bir uygulama iyi çalışmadığında gerçekleştirilen ilk eylemlerden biri en son güncellemeyi aramak olsa da, yanıt bu değilse , uygulamayı silmeyi ve yeniden yüklemeyi de seçersiniz ancak verileri önbellekten temizlemek daha az sıkıcı ve faydalı bir süreç olabilir .


Android cihazlarda , bu işlemi gerçekleştirmek için kullanıcının Ayarlar menüsüne , ardından Uygulamalar sekmesine gitmesi ve bu listede WhatsApp'ı aramaları gerekir Orada, Önbelleği Boşalt düğmesini bulacağınız Depolama seçeneğine gitmelisiniz Bir sonraki adım, ona basmak ve beklemek olacaktır .

İOS işletim sistemi kullanıcıları için , işlem anlık mesajlaşma uygulamasından yapılması gerektiği için biraz değişiklik gösterecektir İçeri girdikten sonra Ayarlar'a ve ardından Veri ve depolama seçeneğine basmalısınız .


Orada, bir sonraki adım , her birinin boyutuna sahip konuşmaların bir listesini bulacağınız depolama kullanımına gitmek olacaktır .

Kullanıcı, her konuşmaya ayrı ayrı tıklayarak, ister belge, ister fotoğraf veya video olsun, dosyalara hangi erişimi silmek istediğini seçme seçeneğine sahip olacaktır Belirtmek gerekir ki bilgi uygulamasından kaldırılmayacak ve kullanıcı olacak sonra tekrar indirmek mümkün.Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Baş Yapıtlardan Oluşan Film Tavsiyeleri Listesi