Sokakta Yaşamak Zorunda Kalanlara Tavsiyeler

Resim
  Türkiye'de sokakta yaşayan 100 binden fazla insan var. Bu insanların yaşam koşulları ile ilgili haberler, yazılar veya videoların sayısı da oldukça az. Bu nedenle bu yazımızda bu konuya değineceğiz. Bir gün siz de sokakta kalmaya mecbur kalabilirsiniz. Eğer ki bir gün sokakta kalmaya mecbur kalırsanız ne yapmanız gerektiğini, sokakta kalanların tavsiyelerini de göz önünde bulundurarak bir tavsiye yazısı hazırladık. Sokakta kalırsak karnımızı nasıl doyururuz? Su ihtiyacını nasıl karşılarız? Sokakta nasıl uyunur? Gibi birçok konuya bu yazıda değindik. Sokakta kalmaya mecbur insanların veya kağıt toplayıcılarına insanların nasıl bir gözle baktığını hepimiz biliyoruz. Bir gün sokakta kalmaya mecbur kalırsanız eğer ilk alışmanız gereken şey insanların size karşı bakışları olacaktır. Artık sokağın gerçek sahibi siz oluyorsunuz. Herkes gece yatağına girdiğinde siz dışarıda olacaksınız buna hazır olun! Yaz ayındaysanız öncelikle pet şişe bulup sıvı ihtiyacınızı karşılamaya bakmalıs

Sağlıklı Yaşam İçin 3 Tavsiye

 Bu yazımızda sizlere sağlıklı yaşayabilmeniz için üç basit tavsiye vereceğiz. Basit tavsiyeler gibi görünse de bazen yapılması gereken şey gerçekten de nettir. 

Sağlıklı Yaşam TavsiyeleriGünümüzün en önemli sorunlarından biri de hiç şüphesiz  dengesiz ve düzensiz beslenmek. Bu şekilde bir beslenme de elbette bizi hasta edebiliyor; hatta sağlığımızdan edebiliyor. Bu sebepten dolayı sağlığımızı muhafaza edebilmek ve hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenlere kulak verelim. Asla göz ardı etmeyelim. Günlük yapabileceğimiz en basit bazı yöntemler bile bize daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilir. Kendimizi düşünüyorsak en doğru bir biçimde sağlıklı yaşam kurallarına uymalıyız.

1- İlk olarak mutlaka protein ağırlıklı beslenmeliyiz.

Yapılan araştırmalar ve gerçekleştirilen çalışmalar gösteriyor ki kaliteli bir yaşam için protein olmazsa olmaz bir besin maddesi.

2- İki ana öğün yemek yemeliyiz.

Diğer taraftan ikinci bir husus iki öğün yemek yemeliyiz. Vücudumuzun kendi dengesini ve düzenini öğle yemeği ve akşam yemeği şeklinde iki öğün üzerinden belirlemeliyiz.

3- Bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz.

Son olarak da diyebilirim ki bedenimizin doğal dengesine en uygun gıdalar meyveler ve sebzeler olduğundan bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz.

Dengeli ve düzenli beslenme için en azından üç maddelik bu liste bile bizi daha sağlıklı bir yaşam formuna kavuşturabilir. Sağlığımız için gerekli ve yeterli önemi her zaman gösterelim. Sağlığımızı asla ihmal etmeyelim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Baş Yapıtlardan Oluşan Film Tavsiyeleri Listesi