YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Resim
 Tiktok uygulamasından sonra bir çok sosyal medya platformu kısa videolara yöneldi. 2021 yılında YouTube tarafından geliştirilen Shorts milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı. İlk olarak Hindistan'da kullanıma sunulan Shorts şu anda tüm dünyada 2 milyar kullanıcı aktif bir şekilde kullanmakta.  Şu anda Beta aşamasında olan Shorts kısmında Youtube, yakında para kazanılabileceğini duyurdu. Son zamanlarda trendler bölümünü de ele geçirmeyi başaran kısa videolar, uzun video yükleyenlerin önüne geçmesi nedeniyle artık milyonluk kanallar bile kısa video atmaya odaklanmış durumda. Normal içerik üretmeye devam edenler hatta bu durumdan biraz da dertli. Hatta öyle ki yeni bir özellik daha sunuldu. Uzun videolardan herhangi bir videonun, bir dakikaya kadar olan istenilen yerini kırpıp Shorts olarak yayınlanabilme imkanı var. YouTube Shorts Nedir? 1 dakikaya kadar olan dik çekilmiş videolara kısa videolar deniliyor. YouTube bu kısa videoları Shorts isimli bir keşfet bölümünde

Sağlıklı Yaşam İçin 3 Tavsiye

 Bu yazımızda sizlere sağlıklı yaşayabilmeniz için üç basit tavsiye vereceğiz. Basit tavsiyeler gibi görünse de bazen yapılması gereken şey gerçekten de nettir. 

Sağlıklı Yaşam TavsiyeleriGünümüzün en önemli sorunlarından biri de hiç şüphesiz  dengesiz ve düzensiz beslenmek. Bu şekilde bir beslenme de elbette bizi hasta edebiliyor; hatta sağlığımızdan edebiliyor. Bu sebepten dolayı sağlığımızı muhafaza edebilmek ve hastalıklardan korunmak için yapılması gerekenlere kulak verelim. Asla göz ardı etmeyelim. Günlük yapabileceğimiz en basit bazı yöntemler bile bize daha sağlıklı bir görünüm kazandırabilir. Kendimizi düşünüyorsak en doğru bir biçimde sağlıklı yaşam kurallarına uymalıyız.

1- İlk olarak mutlaka protein ağırlıklı beslenmeliyiz.

Yapılan araştırmalar ve gerçekleştirilen çalışmalar gösteriyor ki kaliteli bir yaşam için protein olmazsa olmaz bir besin maddesi.

2- İki ana öğün yemek yemeliyiz.

Diğer taraftan ikinci bir husus iki öğün yemek yemeliyiz. Vücudumuzun kendi dengesini ve düzenini öğle yemeği ve akşam yemeği şeklinde iki öğün üzerinden belirlemeliyiz.

3- Bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz.

Son olarak da diyebilirim ki bedenimizin doğal dengesine en uygun gıdalar meyveler ve sebzeler olduğundan bol bol meyve ve sebze tüketmeliyiz.

Dengeli ve düzenli beslenme için en azından üç maddelik bu liste bile bizi daha sağlıklı bir yaşam formuna kavuşturabilir. Sağlığımız için gerekli ve yeterli önemi her zaman gösterelim. Sağlığımızı asla ihmal etmeyelim.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Baş Yapıtlardan Oluşan Film Tavsiyeleri Listesi