Kişisel Bakımınız İle İlgili 4 Pratik Tavsiye

 Bu yazımızda sizler için kişisel bakımını için 4 tavsiye hazırladık. Vakit kaybetmeden hayatınızı kolaylaştıracak tavsiyelerimize geçelim. İşte kişisel bakımınız ile ilgili 4 pratik tavsiyemiz.


1- Topuk çatlaklarından kurtulmanın en basit yöntemleriTopuk çatlakları birçok insanın sorunu haline gelmiştir. Özellikle, bu sorun kadınlar için can sıkıcıdır.


Evinizde bulunan birkaç ürünle topuk çatlaklarından kurtulabilirsiniz. Bunun için gül suyu imdadınıza yetişecektir. İstediğiniz miktarda gül suyu ve nemlendirici kremi bir kapta karıştırın. Topuk çatlaklarınızın olduğu bölgeye sürün. Bu karışımı gece yatmadan önce uygulayın ve ayaklarınıza çorap giyin.


Diğer bir yöntem ise kakao yağı ile masaj. Kakao yağını acı badem yağı ile karıştırın. Sorunlu kısma uygulayın.


Cildimize faydaları saymakla bitmeyen ürünlerden biri de zeytin yağıdır. Zeytin yağını topuğunuzun çatlayan bölümlerine uygulayın. Süreci çatlaklar kurtulana kadar devam ettirin.


2- Cildi canlandırmak için maskeHavalar ısındıkça deri mutlaka bakım gerektirir. Cilde iyi bakımının esas kuralı cildin yapısına uygun temizlik yapmak ve cildi canlandırmakta.


Cildin temizlenmesi oldukça önemlidir. Sadece akşamları değil, sabahları da cilt temizlenmelidir. Cildi canlandırmak için maske hazırlayabilirsiniz. Maske için 5 adet aspirin, bir yemek kaşığı yoğurt, ½ yemek kaşığı bala ihtiyacınız var.


Hazırlanmasına gelince, aspirini ezerek diğer ürünlerle karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayıp, 30 dakika bekleyin. Sonra ılık su ile temizleyin.Cildiniz daha canlı olacaktır.


3- Gözaltı morlukları için bu maskeyi kullanınGözünüzün altında oluşan morluklar yüzün cansız ve sağlıksız görünmesine neden olur. Bu durumdan kurtulmak için patates maskesi uygulayabilirsiniz.


Gözaltı morlukları aşırı yorgunluk, stres, alkol ve sigara kullanımı ile açıklanabilir ve bu faktörler göz altı morluklarının artmasına da neden olabilir. Sizi rahatsız eden bu morluklardan patates ve papatya ile kurtulabilirsiniz. İlk olarak patatesi süzgeçten geçirin ve püre haline getirin.Püreyi morluk olan bölümlere sürün ve bekleyin. Sonra papatya çayı ile yüzünüzü yıkayın. Patatesin içerdiği potasyum ve nişasta kısa sürede morlukları yok edecektir.


4- Çabuk yağlanan saçlar için çözümSaçınızın sıkça yağlanmasından şikayetçiyseniz, sorundan bu yöntemle kurtulabilirsiniz.


Doğal kökenli bitkilerle hazırlayacağınız bu maske saç deriniz ve saçlarınız için vazgeçilmez bir araçtır. Maskeyi hazırlamak için 10 gram ıhlamur çiçeği, bir adet limon, bir çorba kaşığı elma sirkesi, bir litre suya ihtiyacınız var. Bir litre suya ıhlamur çiçeğini, süzgeçten geçirilmiş limonun kabuğunu ekleyin. Çay gibi 10 dakika demleyin. Süzüp, elma sirkesi ekleyin. Bu karışım ile saç diplerini ıslatıp, bekleyin. Yağlı saçlardan kurtulmak için biberli gıdalardan uzak durmalısınız. Elma sirkesi saçlar için faydalıdır. Ayrıca, 4 adet yumurtayı saçlara masaj yaparak sürün. Bu şekilde 15 dakika bekleyin. Sonra iyice durulayın.


Saç yağlanmasının önüne nasıl alalım?


Saç deriniz ve saç tellerinizde birçok doğal yağ var. Hatta, saç deriniz her gün 2-4 gram arası yağ (sebum) hazırlar. Bu miktar ½ çay kaşığı ayçiçeği yağına eşittir. Saç cildinizin her gün ürettiği yağ miktarını değiştiremezsiniz ama, onu kontrol edebilirsiniz. Örneğin, saçı doğal kıllı saç fırçası ile taramak saç derisinde biriken yağı temizler, yağı eşit şekilde saç uçlarına doğru dağıtır. Bu da kökleri yağlı, ucu kuru saçların oluşmasını önler.

kaynak: kilosu.com

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Kwai İle Nasıl Para Kazanılır? Kwai İle Para Kazanma Yolları