Yüzdeki lekeler nasıl yok edilir?

 Yaşlanma nedeniyle veya sağlığınızdaki çeşitli sorunlar sonucu yüzünüzde siyah lekeler ve pigmentler oluşabilir. Bu, sağlıksız beslenme, hem de güneş ışınlarının olumsuz etkisi ile de ilgili olabilir. Her durumda problem ciltte kendini gösteriyor.


Pigment lekelerinin üstesinden gelmeye yardım edecek etkili ve doğal yollar vardır.


1. Çiğ patates


Çiğ patateste birçok yararlı maddeler, özellikle B vitamini var. Bu deri hücrelerin yenilenmesini hızlandırır. Bunun için gece yatmadan önce yüzünüzü 10 dakika çiğ patates dilimi ile 3-4 kez silmek önerilir. Eğer cildiniz aşırı kuruysa, patates dilimini biraz su ile yıkamak iyi olur.


2. Doğal yoğurt


Doğal yoğurt yüz derisinin tedavisi için güzel araçtır. Onda cildi yumuşatan, nemlendiren ve lekeyi temizleyen süt asitleri var. Yoğurdun maksimum verimli çalışması için onu süzün ve lekeli bölümlere sürün. Sadece 20 dakika sonra etkisini göreceksiniz.


3. Öd


Öd bitkisi sadece yanıklarda ve diğer sorunlara yardımcı olmuyor. Cilt için mükemmel bir araç. Onda ölü hücreleri temizleyen, cildin regenerasiyasını güçlendiren ve pigment lekelerden kurtulmaya yardımcı olan enzimler var. Uzmanlar her gün öd yapraklarının suyundan istifade etmeyi öneriyor. Bunun için yüzünüze her gün sadece öd suyu çekin.


4. Elma sirkesi


Elma sirkesinde cildin yenilenmesine ve temizlenmesine yardımcı olan doğal maddeler kompleksi var. Onun içerdiği özellikler pigmentleri azaltmaya yardımcı olur. Elma sirkesine batırılmış pamukla lekeleri silin. Bunu bir ay boyunca düzenli olarak yapın. Eğer cildiniz çok hassas ve kaşınırsa,sirkenin etkisini azaltmak için içine biraz su ekleyebilirsiniz.


5. Sarıkök


Sarıkökü doğal kozmetik taraftarları maske şeklinde her hafta kullanmayı tavsiye ediyorlar. Bu, derinin genel durumunu iyileştirecek, hem de pigment lekelerini azaltmaya yardım edecektir.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

YouTube Shorts Video Tavsiyeleri

Güzel Bir Yemek Tavsiyesi Midye Saganaki Tarifi

Kwai İle Nasıl Para Kazanılır? Kwai İle Para Kazanma Yolları